Z hlavy do srdce – spočinutí v klidu

Datum: 15. 12. 2021
Čas: 0:00 - 0:00
Místo konání: On-line

Zklidnění v podporující atmosféře a bezpečí Vašeho vlastního vnitřního prostoru.

Kde v této době najít klid? O co se opřít? Jak se sebou zacházet v náročných situacích? Kde hledat odpovědi, které jsou skutečně v souladu se mnou?

Ať už zažíváte cokoli – strach, vztek, frustraci, bezmoc, chaos, nejistotu, závist, žárlivost, vzdor je to příležitost začít s nimi zacházet jinak a využít tyto stavy k posílení vědomí sebe sama. Využít je k růstu, no a jak je mým dobrým zvykem, pojmout tuto praxi jako hru:-)

Kdykoli se přistihnete při něčem, co Vás zneklidňuje a vytváří negativní emoce, můžete se zastavit a obrátit pozornost plně do sebe.

Ne ale do hlavy a do myšlenek. Ale do srdce a do těla. Bez chtění tyto situace nebo stavy vyřešit. Zjistíte, jaké to je být se sebou plně se vším, co se ve Vás nachází. A jaké to je se do toho všeho uvolňovat. Záměrem je přestat konečně už od sebe utíkat na úrovni těla – cítění a vnímání tím, že neustále něco řešíme a analyzujeme. Zůstat v otevřenosti a ochotě procítit cokoli, co se ve Vašem vnitřním prostoru objeví. A jen s tím být a pozorovat, co se děje a mění.

Objevíte jednoduchý způsob, jak se sebou a svými emocemi a pocity být. Neutíkat, ale zároveň se v nich ani nehrabat, nesnažit se najít řešení a nevytvářet příběhy a scénáře, protože toto nás jen víc a víc cyklí do nekonečného řešícího procesu, kde ale žádné řešení není.

Jedná se o velice jednoduchý a přitom mocný přístup. O přístup zevnitř ven. Pokud se totiž snažíme měnit vnější svět, aniž bychom byli v opravdovém kontaktu s tím svým vnitřním, výsledky tomu budou odpovídat. Pokud jednáme pouze z myšlenek, které nejsou inspirovány srdcem a našim skutečným cítěním, často vytváříme právě to, čeho se tak urputně snažíme zbavit – tedy strach, vzdor, vztek, frustraci, bezmoc.. dosadit si můžete cokoli.

My tento postup otočíme a místo snahy měnit cokoli ve vnějším světě (a je jedno, jestli „problémem“ je rodina, blízcí, situace ve společnosti) si posvítíme na to, co se děje v nás. Dovolíme sami sobě nechat na úrovni pocitové i emoční probíhat úplně všechno, co si řekne o naši pozornost. A v přímém přenosu tak sledovat, jak se vše proměňuje.

Není to o tom, že hned dostaneme odpovědi a víme, co máme dělat. Cílem není mít okamžité výsledky a vědět. I když dřív nebo později se odpovědi z tohoto prostoru vynoří. Ale ze svojí praxe vím, že kdykoli dokážu být v tomto upřímném spojen se sebou, zesiluje moje vědomí, schopnost pozorovat a zároveň skutečně a jasně vnímat a cítit. Zesiluje schopnost opečovat sebe laskavou pozorností a mizí potřeba dostávat ji od jiných, abych se mohla cítit dobře a plnohodnotně. Protože to už jsem. Protože ta hodnota tam už je – jen díky tomu, že jsem tady, žiju a dýchám. A je obrovská. V srdci se rozpouští a zjemňují veškeré tendence, vzorce, přesvědčení, bloky. Potřeba trpět, vědět, odporovat.. to všechno roztává v přímém přenosu – a vy se stanete pozorovatelem i tím, kdo to vše prožívá.


Užijeme si a prožijeme:

  • Tělo jako chrám a prostor, kde se nachází vše, co potřebuju.
  • Praxe pro uvědomění vnitřního pozorovatele – kdo tady dýchá a pozoruje?
  • Prožitkovou meditaci. Téma se objeví aktuálně. podle skladby účastníků
  • Sebedotazování.
  • Oblast srdce jako prostor nejen pro vděčnost, ale i pro všechny části nás, které potřebují pozornost a přijetí
  • Jednoduchost a dech:-)
  • Prostor pro dotazy a sdílení.

Cena – dobrovolný příspěvek, výše částky je na Vás.

Na akci se prosím přihlašte přes kontaktní formulář. Pošlu Vám odkaz na Zoom a informace k přihlášení.