WORKSHOP SÁM SOBĚ TERAPEUTEM – JAK O SEBE PEČOVAT TADY A TEĎ

Datum: 5. 2. 2022
Čas: 0:00 - 0:00
Místo konání: Studio Jóga v Brně

Praxe pro podporu zdraví, vitality, vnitřního klidu a dobrých pocitůkombinace terapeutické jógy, fyzioterapie a obličejové jógy


Budeme pracovat s tím, co máme vždy k dispozici – dech, tělo, bdělá pozornost a opora.

Záměrem je uvědomit si, že máme v každé chvíli spoustu možností, jak se sebou zacházet a vědomě tak měnit nejen to, jak se cítíme ve svém těle, ale i ve svém životě.

Maséři, fyzioterapeuté, trenéři jsou jistě potřeba a není od věci je pravidelně navštěvovat, ať už pro pravidelné uvolnění či abychom se ujistili, že si praxí neubližujeme a je nám ku prospěchu. Zároveň ale nezapomínejme, že hlavní odpovědnost je na nás. Jen my sami jsme zodpovědní za to, jak dýcháme, jak sedíme či stojíme, jak se tváříme, čemu věnujeme pozornost a jak zacházíme se svým tělem. Tohle za nás nikdo neudělá ani udělat nemůže. Proto se učíme, jak být sami sobě terapeutem i trenérem – tím, kdo vede sám sebe.

Během workshopu si budeme hrát s praxí, která při pravidelném provádění výrazně ovlivňuje fyzické, emoční, pocitové i mentální nastavení.

Kombinací vědomého a kvalitního dechu, změnou postoje těla i toho, jak se tváříme a na co zaměřujeme pozornost, výrazně ovlivňujeme impulsy jdoucí z mozku do těla. Přirozeně tak měníme celkovou biochemii, stav vnitřních orgánů i všech systémů v těle.

Pokud si dovolíme svoje tělo skutečně vnímat a naučíme se mu naslouchat a být s ním v souladu, místo toho, abychom ho ignorovali nebo neustále přetěžovali, otvíráme pomyslné dveře do nového světa netušených možností. Je to tak jednoduché, a přitom tak mocné.

Budete si s těmito možnostmi hrát a zkoušet, které jsou právě teď nejvhodnější pro Vaše tělo i mysl.

Jak se má moje tělo? Jak se já cítím ve svém těle? Jak se má moje srdce? Jak dýchám? Jak stojím? Na co zaměřuju pozornost? Co teď můžu udělat pro svoje záda? Příklady otázek, které se postupně učíme klást sami sobě, stejně jako se učíme sami sobě upřímně odpovídat a opravdu se vnímat.


Co Vás čeká?

  • Terapie dechem. Zjistíte, jak ho lépe vnímat a začnete opravdu plně a vědomě dýchat. Protože dech a kvalita našeho dechu výrazně ovlivňují všechny procesy v těle. Uvědomíte si i provázanost dechu a postoje. To, jak dýcháte ovlivňuje to, jaký máte postoj a to, jaký máte postoj ovlivňuje to, jak dýcháte
  • Terapie úsměvem a praxí obličejové jógy. Obličejová jóga je nejpřirozenější způsob , jak zpomalit stárnutí. Jde o soubor cvičení a masáží ,která uvolňují napětí a stres. S lektorkou Evou se naučíte rozcvičku a základní masáž, vhodnou třeba při aplikaci vašeho oblíbeného krému.
  • Terapie jógou a jednoduchou fyzioterapií. Naučíte se cviky, které spolu se správným a vědomým dýcháním ulevují od bolesti zad a kloubů a postupně vrací tělo do ideálního nastavení. Vracíme se k přirozeným a zdravým pohybovým stereotypům.
  • Terapie bdělou pozorností – co není živeno slábne, co živíme sílí. To, kam zaměřujeme pozornost má obrovský vliv na celý náš systém tělo-mysl. Ukážeme si jednoduché způsoby, jak s vědomou pozorností pracovat a jak ji využívat v každodenním životě.
  • Terapie lví chůzí a využitím správné opory těla – budete se učit využívat oporu svého těla a cítit rozdíl mezi zdravým a užitečným tlakem s využitím právě opory těla, a mezi tlakem, který škodí a stresuje. Procítíte si oporu, při které se aktivují svaly a neopotřebovávají se klouby.
  • Terapie uvolněním a relaxací. Užijete si nehybnost a zastavení v jógovém spánku – jóga nidře. Dochází během ní k pronikání do podvědomé i nevědomé mysli a jejímu pročištění od napětí. Protože právě napětí – neschopnost se uvolnit – se projevuje na všech úrovních našeho bytí. Ve chvíli, kdy se dokážeme hluboce uvolnit a odevzdat, naše tělo i mysl mají prostor se léčit, uzdravovat i harmonizovat

Kdo Vás povede k tomu, abyste se vedli sami:

Pavla Čadová – lektorka jógy a masérka

Eva Bajerová – lektorka obličejové jógy, kosmetička


Co si odnesete?

  • Inspiraci pro každodenní praxi v činnostech, kterým se běžně věnujete. Zjistíte, že je možné cvičit a praktikovat i ve chvíli, kdy se staráte o děti, vaříte nebo pracujete.
  • Inspirace pro cvičení na podložce – vhodné jako terapie pro záda, klouby, hluboký stabilizační systém i celkové zlepšení zdraví.
  • Materiály ve formě videí, ke kterým se můžete kdykoli vracet – součástí je praxe jógy – konkrétní pozice včetně dechových technik.

Cena a přihlášení:

1000,- včetně materiálů a občerstvení – platba v hotovosti na místě.

Kapacita je omezena na 13 účastníků.

Na akci se prosím přihlašte přes kontaktní formulář. Vaše přihlášení považujeme za závazné. Pokud se z akce odhlásíte později, než týden před začátkem akce, dovolujeme si nárokovat 50% z ceny nebo za sebe můžete poslat náhradníka.

V autě mám 3 volná místa a můžu vzít ze Šlapanic spolujezdce, stačí se ozvat.