Vyživující dny pro ženy – jóga, relaxace, uvolnění a jedinečný koncert

Začátek: 27. 5. 2022
Konec: 29. 5. 2022
Čas: 0:00 - 0:00
Místo konání: Kalimeta

Sami sobě věnujete to, pro co jste si přijely – klid, uvolnění, odpočinek, radost, odvahu, sílu, důvěru i lásku.. Vyživíte samy sebe tím, že si dovolíte užít si a prožít vše, co bude součástí víkendu.

Vytvoříme bezpečný prostor, kde se může odehrávat cokoli bez souzení či odsouzení.

Užijete si nádherný koncert Iva a Pavla Sedláčkových https://ivosedlacek.comCesta do nejjemnějších dimenzí hudby a zvuku, lekce emoční i klasické jógy a jóga nidru (jógový spánek) vedené meditace a relaxace s voňavými olejíčky Maat, tanec či zpěv manter, praxi bdělé pozornosti, hravost a prosté bytí.

Naše hlavní pozornost bude směřovat k tomu, kdo tady pozoruje, cítí a vnímá. Kdo si uvědomuje pocity, emoce i myšlenky. Protože právě tento prostor, tato energie tady zůstává vždy. V nás i kolem nás se dějí změny, ale tento pozorovatel – ten, kdo si uvědomuje – nikam neodchází.
Je to kvalita, o kterou se můžete kdykoli opřít a nachází se ve vašem těle. Svou pravidelnou pozorností začnete dávat hodnotu něčemu, co není vidět, nemůžete si na to sáhnout a přesto je to důležitá součást vás.

Pomocí jógy, dechu, těla a bdělé pozornosti začnete tento prostor i celé tělo více vnímat. Může se ve vás odehrávat cokoli na úrovni emoční, pocitové či mentální. Může to být příjemné i nepříjemné a v obou případech to můžete nechat být takové, jaké to je. Beze snahy se něčeho zbavit, nebo něco udržet.
Tímto způsobem přirozeně a postupně dochází ke zklidňování emocí, strachů a stresu a vy zjišťujete, že v sobě v každém okamžiku máte vše, co potřebujete.

Postupně se prohlubuje vnitřní klid, který není závislý na emocích.

Cílem není zažívat 24/7 nepřetržitý pocit štěstí a blaženosti – i když postupně tento stav bytí zažíváte víc a častěji. Ale dovolit si upřímně cítit a prožívat vše, co je součástí přítomného okamžiku – být k sobě pravdivé.

Zklidníme mysl i nervový systém pomocí bdělé pozornosti – „uvědomování si“. Poodstoupíme od své mysli, protože právě chaotické a negativní myšlenky často způsobují „problémy“, které chce mysl následně řešit, čímž vše ještě zintenzivňuje.

Zjistíte, že je možné se z tohoto myšlenkovo-emočního zacyklení postupně více a více osvobozovat a dopřát si svobodu v prožívání, která se neustále prohlubuje.

Ano, vidím a cítím, co se kolem mě a ve mně děje a zároveň vím, že mám vždy na výběr, jestli se nechám vtáhnout do hry-děje-dramatu, nebo si vše prožiju tak, jak potřebuju s tím, že už nejsem otrokem svých myšlenek a emocí.

Budeme si hrát s vědomým a plným dechem coby nástrojem, který máme vždy k dispozici, a který je velice mocným pomocníkem i transformátorem emocí. Kromě klasického dechu to budou i jógové pranajámy či očistné techniky šatkarmy

Součástí jógové praxe budou i ásány zaměřené na vnímání vnitřního prostoru, oblast srdce, páteře a spojení se zemí. Protože pokud nestojíme pevně nohama na zemi, smete nás i malá vlnka. Zjistíme, o co se opřít a kde se ukotvit nejen v čase velkých změn či turbulencí.

Místo setkání

Na místě, které má genius loci – Kalimeta.cz v unikátní kruhové stavbě reflektující světové strany podle magnetických pólů země. Jógu i meditace si užijete na střešní sluneční terase nebo ve vnitřních prostorách podle počasí. 

Centrum je umístěno na překrásném místě nad obcí Kuroslepy na Vysočině (40 km od Brna), obklopeno lesy a přírodní rezervací Údolí soutoku řek Oslavy a Chvojnice. Unikátní kruhová stavba reflektující světové strany dle magnetických pólů Země je inspirována řeckou a egyptskou posvátnou geometrií s prvky Feng Šuej a společně s kruhovou terasou symbolizující květ života vytváří jedinečný prostor k harmonizaci energie a našeho tělesného i duševního potenciálu. Ticho, klid, příjemná atmosféra, vyvážená energie, pohodlí a především možnost ničím nerušeného kvalitního spánku. Také se můžete těšit na krásné výhledy z hotelových pokojů do daleké krajiny a výlety do okolních lesů přírodní rezervace. Krásným zážitkem jsou i východy a západy Slunce na střešní terase.

Celková cena osoba/víkend: 5 770,- zahrnuje ubytování, plnou penzi a program včetně koncertu.

Plná veganská penze – energeticky vyvážené kvalitní jídlo připravované s pokorou a láskou z čistě zdravých a kvalitních surovin (v ceně je zahrnut i pitný režim po celý víkend – voda, káva, čaj). 

Té veganské stravy se netřeba lekat. Bude to změna, díky které velice pravděpodobně změníte na tento styl stravování názor:-) Pokud jste na některou potravinu alergické, pošlete prosím info spolu s přihláškou.

Pro rezervaci místa je potřeba zaplatit zálohu ve výši 2 220,- předem na účet 115-5497790257/0100.

Na místě pak v hotovosti doplatíte 3 550,-

S sebou si vezměte podložku a pohodlné oblečení na jógu, tanec a procházky po okolí.

Pokud se chcete přihlásit, pošlete mi e-mail nebo vyplňte formulář, do kterého prosím uveďte i svoji adresu (vystavím fakturu za zaplacení zálohy) a konkrétní akci, které se chcete účastnit.

Storno podmínky

3 týdny před začátkem akce: vrácení 100% zálohy
2 týdny před začátkem akce: vrácení 50% zálohy
1 týden před začátkem akce: záloha se nevrací
V případě náhlého zrušení z důvodu nemoci se záloha převede a 50% z ní je možné využít na jinou akci v Kalimetě.

Ohlasy na předchozí víkendy

Vikend bol super. Paci se mi tvoje postoje, slova, spontannost a hravost. Velmi sa tesim ze som tam bola, ani sekundu som nelutovala. Vsetko je tak ako ma byt. Tvoja joga je pre mna super. Taka pokojna jemna a uvolnujuca na vsetkych urovniach . Si dobra ucitelka, motivatorka a vies super pomenovat pocity a vnutro cloveka, velka empatia z teba isla. Este raz dakujem. Si uzasna bytost a som rada ze som ta spoznala. 

Lucia

Jsem moc ráda, že jsem mohla prožít víkend s Vámi a v tak krásném prostředí. I když nejsem jogínka, tak to vlastně vůbec nevadilo, neboť vše, co se dělo bylo spontánní, intuitivní a hlavně od Srdce. A to, v této náročné době, my všichni potřebujeme – naučit se poslouchat své Srdce a Intuici. Žehnám Tvému poslání, neboť to, co děláš je skutečné poslání přímo od Zdroje. Tím, že s námi vše sdílíš a hovoříš z vlastní zkušenosti, tím více je to pro všechny autentičtější a každá si může z toho najít návod na Štěstí a šťastný Život podle sebe. Děkuji tedy tam nahoru, že jsem Tě mohla poznat a zase se mi potvrzuje, že lidé skutečně již začínají hledat sami sebe a probouzet se…. 

Eva

DĚKUJI TI VELMI PĚKNĚ za překrásný víkend, který byl pro mne plný malých zázraků, nečekaných zážitků, častého smíchu, potřebného cvičení, poklidných relaxací, účinných meditací, spousty zajímavých informací, výtečného jídla, pohodlného ubytování, voňavé přírody, odvázaného tance a hlavně skvělých žen….už teď se těším na zářijový víkend :o)) Velké díky také za to jaká jsi, za tvou inspiraci, za tvou přirozenost, za tvou lidskost a upřímnost….odvahu, sílu…. 

Dana