Vnitřní opora a stabilita

Datum: 15. 4. 2023
Čas: 10:00 - 15:30
Místo konání: Sportovní hala Podolí u Brna

O co se v sobě opřít v době neklidu a změn

Využití principů fungování těla, mysli, vědomé pozornosti a emocí


Pro koho je seminář vhodný:

  • máte pocit, že ztrácíte pevnou půdu pod nohama a nevíte, čeho se chytit
  • přepadají vás velké strachy, které se ve velké intenzitě vrací a metody či techniky z minulosti přestávají fungovat nebo ani fungovat nezačaly
  • zažíváte různé druhy bolestí (záda, páteř, hlava, klouby..), velkou opakující se únavu, pocity bezmoci a frustrace
  • hledáte odpovědi venku a u jiných autorit a zároveň už tušíte, že veškeré informace a řešení máte v sobě
  • zažíváte pocity slabosti, nedostatečnosti, pochybujete o sobě – máte tendence opírat se o druhé nebo naopak zatnout zuby a všechno vydržet pod tlakem
  • zjišťujete, že snaha měnit věci, okolnosti a lidi venku moc nefunguje a cítíte potřebu změnit přístup jak k sobě, tak k tomu, co se děje okolo vás
  • a nebo prostě chcete jen tak přijít, užít si společný čas a odnést si to, co vás osloví

Čemu se budeme věnovat.

Seminář bude rozdělen do dvou hlavních oblastí, které se vzájemně prolínají.

První bude více zaměřená na tělo a základy funkčního dechu a pohybu. Protože způsob, jakým každý den dýcháme, pohybujeme se, stojíme, sedíme, jdeme, myslíme a zaměřujeme pozornost vytváří to, jak se celkově cítíme.

Ukážeme si JEDNODUCHÉ způsoby, které při každodenní krátké praxi (nepotřebujete k tomu žádný extra čas navíc), pomáhají odstraňovat bolesti zad, únavu, napětí a různé druhy tlaků a pomáhají tělu dobře fungovat.


Jedná se o kombinaci vědomého dechu a postury těla spolu se zaměřením pozornosti – a to vše v jemnosti, bez zbytečného tlaku na sebe.

Naučíte se aktivovat v těle stabilitu a využívat oporu skrze chodidla, hluboký stabilizační systém a dech. Uvědomíte si sílu svého těla spolu se schopností uvolnit se, což se vzájemně nevylučuje.


Druhou oblastí jsou emoce, mysl – přemýšlení, vědomá pozornost a přesvědčení – čemu věříme a čemu dáváme význam.

Vytvoříme prostor, ve kterém se mohou projevit jakékoli emoce a myšlenky a my si je dovolíme nijak nekorigovat ani neřešit.
Přepneme do modu vědomého pozorovatele, který si je vědom toho, co se děje. Nic nepopírá ani neignoruje a zároveň ani s ničím nebojuje.

Často ty největší tlaky na sebe vytváříme sami. Chceme aby něco bylo, či naopak nebylo. Odporujeme tomu, co je – něco se nám hodně nelíbí – něco hodně nechceme. A s tím je často spojeno odsuzování lidí, situací a okolností a nekonečné řešení všemožných problémů.

Toto všechno probíhá v hlavě – v mysli, která miluje teoretizování a ulítává si na tom, že má pravdu nebo se naopak děsí toho, že něco neví.

Během společného času půjdeme až za ony myšlenky, konstrukty mysli, i za emoce. A s pomocí dechu a využitím vědomé pozornosti vstoupíme do většího nadhledu.

Uvědomíme si prostor klidu, který je vždy k dispozici a odkud je možné vše, co se děje v nás (v těle i v hlavě) i okolo nás pozorovat s větším odstupem. Zároveň ale s možností konat a jednat, když je třeba – nejedná se o postoj „muchy sežerte si mě“:-).

Nepopíráme a neignorujeme zjevné skutečnosti – když se objeví strach, netřeba předstírat, že tam není.
Netřeba malovat realitu narůžovo a popírat zjevnou bolest.
Můžu vše nechat být takové jaké je – strach, bolest, nejistotu, nevědění.. a i s tím strachem či nejistotou jít krok za krokem dál s vědomím, že i tak jsem naprosto v pořádku.

A též s vědomím, že mám v každý moment k dispozici veškeré nástroje, které potřebuju.


Užijete si jednoduchou a přitom účinnou jógu se základními stabilizačními a uvolňujícími pozicemi, i vedenou relaxaci. Pokud se domluvíme, tak i jóga nidru – jógový spánek s hlubokým uvolněním.

Vhodné i pro ty, kteří jógu nikdy nepraktikovali.


Cena a přihlášení:

Cena1 100,-

Pro rezervaci místa prosím o uhrazení zálohy 500,- na účet 115-5497790257/0100 – do poznámky napište svoji adresu (pro vystavení faktury).
Zbývající částku 600,- doplatíte na místě v hotovosti nebo můžete poslat převodem rovnou celou částku.

Na akci se přihlašte přes e-mail pavla.cadova78@gmail.com.

Kapacita omezena na 15 účastníků.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení a podložku. Deky budou k dispozici na místě.

Těším se:-)