Hýčkací jógový víkend pro ženy

Začátek: 29. 11. 2024
Konec: 1. 12. 2024
Čas: 17:30 - 14:00
Místo konání: Galerie Jedlová

S praxí funkčního a jemného dýchání

Protože pokud dokážeme vědomě zacházet s dechem jemněji – zpomalíme ho a vrátíme do harmonického tempa i hloubky, toto se postupně projeví i v každodenním životě – budeme zacházet jemněji a laskavěji i se sebou.

Na fyzické úrovni dochází k postupné proměně dechového vzorce, který se stává zdravým a funkčním. Tím se výrazně zmírňuje napětí všeho druhu a proměňuje se celkové fungování těla.

Protože to, co většina z nás potřebuje je UVOLNĚNÍ a pocit, že jsme naprosto v pořádku a není s námi nic špatně. A to nikdy, ani v těch nejdivočejších situacích🙂

Skrze vědomý, jemný a pomalý dech nosem s bdělou pozorností zasahujeme i do hlubších úrovní, jako je fungování endokrinního, nervového, trávícího a imunitního systému.
Dokážeme postupně proměnit prožívání a bolesti v těle v období PMS, menopauzy, pomoci si při nespavosti, migrénách, bolestech zad, pocitech úzkostí, strachů atd.

Na úrovni neviditelné se skrze bdělou pozornost a dech dostáváme ke zdroji, k bytí – podstatě sebe, která tady vždy je a vede nás. Jen může být přehlušená přílišným přemýšlením, výkony, tlakem a neschopností zjemnit a zastavit se.

Pokud dokážeme každodenní jemnou a trpělivou praxí BEZ TLAKU proměňovat způsob, jakým dýcháme a přidáme k tomu laskavé zacházení s tělem, postojem, pozorností a myšlenkami, proměňujeme přirozeně a i sami sebe.

Vytváříme nové synapse v mozku a proměňujeme tak nejen svoje tělo a fyziologii, ale výrazným způsobem i svoje vnímání, chování a jednání.

Vhodné pro všechny ženy i bez zkušeností s jógou. A pro ty, kteří si tuto praxi chtějí užít a vychutnat.
Pokud je důvodem k účasti na víkendu „měla bych“ nebo „musím“, doporučuju vybrat si něco jiného:-)

Těšit se můžete na:

  • Jógu, jóga nidru a relaxace
  • Diagnostiku svého dechu – jak jste na tom aktuálně a doporučení pro další praxi
  • Sobotní odpolední workshop na téma, které si vyberete – funkční dýchání, vnitřní opora a stabilita, sebe-přijetí a sebe-vědomí nebo i jiné podle aktuální situace.
  • Kombinace funkčního dechu a postury těla – jak správně dýchat v různých pozicích a při pohybu
  • Výklady Osho Zen tarotu – tentokrát už nebude automaticky součástí víkendu. Cena za 1 výklad 250,-
  • Tanec, zpěv, meditace, procházky, spánek..
  • Odpočinek, jen tak bytí, vzájemná podpora a atmosféra na míru pro všechny:-)

Bude prostor i pro ty nejobyčejnější a přitom tak blahodárné aktivity/pasivity jako je procházka v tichu, relaxace a lenošení a uvědomování si stavu „JÁ JSEM, JÁ DÝCHÁM, JÁ ŽIJU“.

Jako vždy bude spontánně vytvořen bezpečný a příjemný prostor, kde nikdo nebude souzen ani odsouzen, a kde může být řečeno nebo vyjádřeno úplně cokoli.

To, jestli se budete účastnit celého programu nebo jen jeho části je na Vás. Někoho bude přitahovat více samoty a ticha, někdo si zase plně užije sdílení všeho možného:-) Tato „dobrovolnost“ nás učí respektovat, že někdo může mít něco úplně jinak a zároveň ctít sebe.

Je v pořádku absolvovat jen třeba 2 lekce jógy místo 6, pokud to tak cítíte. I tak si z pobytu odnesete přesně to, co máte:-)

Začínáme v pátek lekcí jógy v 17.30. Ale přijet a ubytovat se můžete už od 14. hodin.

CENA A PŘIHLÁŠENÍ:

Celková cena 3 000,- až 3 400,- včetně programu podle počtu zúčastněných.

Minimální počet účastníků 16 – maximální 22.

Pokud bychom chtěli zpřístupnit wellness – doplatek je 250,- až 400,- za osobu.

Pro přihlášení pošlete e-mail na pavla.cadova78@gmail.com – do předmětu napište Hýčkací víkend listopad a počet osob včetně jmen.

Pro rezervaci místa je potřeba zaplatit nevratnou zálohu ve výši 1 500,- předem na účet 115-5497790257/0100 nejpozději do 30.9.2024.

Pokud zbydou volná místa, je možné přihlásit se a zaplatit i později.


MÍSTO:

Galerie Jedlová – velice příjemný objekt blízko Poličky s krásnou okolní přírodou, útulnými pokojíky i sálem na cvičení.

Rezervace je jen pro naši skupinu a budeme tak mít soukromí. K dispozici je 9 pokojů se 2 – 4 lůžky.

Za příplatek je k dispozici wellness – vířivka, vnitřní bazén a malá infra sauna. Na tom, zda ho chceme zpřístupnit se domluvíme později se skupinou přihlášených.


STRAVOVÁNÍ:

Vlastní. Pobyt je bez jídla, k dispozici je plně vybavená kuchyň.
Během minulých víkendů se tento model velice osvědčil:-). Sešly se skvělé buchty a koláče, polévky, chleby, pomazánky, ovoce, zelenina atd. Nic se na místě nevařilo a jen jsme si užívaly degustaci všemožných skvělých pokrmů:-)


CO S SEBOU:

Podložku, deku, polštářek (meditační nebo jakýkoli) oblečení na jógu, procházku do přírody, případně tanec.


DOPRAVA:

Až se bude blížit termín akce, domluvíme se jako vždy na spolujízdách.


Moc se těším na další společné bytí a jógování:-)

AKTUÁLNĚ 12 VOLNÝCH MÍST.