Jóga bez podložky – zvládání strachu a stresu

Kdy bude seminář: 2. 12. 2018 od 10.00 do 13.30
Kde: ve sportovní hale v Podolí u Brna
Co s sebou:
Stejně jako na jógu – podložku, a k tomu tužku a papír, pro případ, že si budete chtít dělat poznámky. Malé občerstvení bude na místě, s sebou si tedy vezměte jídlo a pití podle uvážení

Cena: 400,- Kč 

Závazné přihlášky posílejte na pavla.cadova78@gmail.com. Vaši účast beru jako závaznou. Pokud se z vážných důvodů nebudete moci zúčastnit, dejte mi prosím vědět co nejdříve.
Aktuálně k dispozici 4 volná místa.
A i tentokrát budete mít možnost vyhrát. Ze všech účastníků vylosuju jednoho, který si užije směs esenciálních olejů od Bewit Antistress bewit.love/produkt/antistress

Nastává období krátkých dnů, dlouhých nocí a nedostatku slunečního světla.

Období, které není příliš oblíbené. Může být spojováno s depresemi, smutkem, letargií, strachem.

Blíží se zima, která vybízí k introspekci. Pohledu do vlastního nitra, kde to ale nemusí být příjemné. Pokud nejsme zvyklí dívat se do sebe, vnímat sami sebe i se svými negativními pocity a emocemi, tito „kostlivci“ se pak dožadují naší pozornosti a vylézají právě v zimě. V době, kdy nejsme tak aktivní a naše tělo i duše si žádá větší pozornosti.

Strach = stres.

Stres = strach.

Jedno bez druhého neexistuje. Když jsem ve stresu, mám z něčeho strach. Něco například nestihnu, neudělám, nezvládnu, nevím a bojím se toho, že to nedopadne podle mých představ, nebo ještě hůř, skončí to katastrofou.
Když mám strach, jsem ve stresu. Tělo nedostatečně dýchá, tuhne, choulíme se do sebe.

To byl jeden z příkladů, jak jsou strach a stres provázané a jak se mohou projevovat. Scénářů je ale samozřejmě nespočet.

Čeho se bojíte Vy. Co Vás dostává pod tlak. Proč na sebe tlačíte? Dokáže na chvíli všechno pustit a jen tak být? I v době předvánočních příprav, shonu a zmatku?
Pokud ne, ale chtěli byste, přijďte na seminář. Zklidnit se. Zhluboka se nadechnout, usmát a užít si ho.

Zaměříme se na to, co můžeme začít měnit v běžném životě a při běžném provozu tak, abychom otočili směr pozornosti a začali žít a vnímat jinak. Abychom se naučili náročné situace vnímat ne jako sled nekonečných překážek, ale jako výzvy, které mají svůj smysl.

Namísto toho, abychom se strachu a stresu a tlaku bránili si na ně naopak posvítíme. Pozveme je dál. Podíváme se na ně. Naučíme se je vnímat a brát jako součást nás samých. Nejsou to naši nepřátelé. Pokud odmítáme je, odmítáme sami sebe, protože to my jsme je stvořili. Proto se je budeme učit vnímat a přijímat. Už tím, že se jim nebudeme bránit ušetříme obrovské množství energie.

Co vás na semináři čeká?

Sestava pozic, které otevřou hrudník a oblast solar plexu, kde jsme často napjatí, ztuhlí a schoulení. Dovolíme si otevřít se a vnímat svůj zdroj energie a síly. Zklidníme se v předklonech, které nás uzemní a současně uvolní. Sestavu i tentokrát dostanete vytištěnou.

Rozbor vybraných pozic – pokud máte svoji oblíbenou pozici a nejste si jisti, jak ji správně cvičit, na semináři bude možnost ji důkladně prozkoumat. Zaměříme se nejen na fyzické aspekty a působení na tělo, ale i na psychologické účinky dané ásany. Můžete mi požadavek poslat emailem, a nebo se zeptat rovnou až na semináři.

Meditace na téma „ukotvení se“. Najdeme sami v sobě svůj pevný bod. Místo, ze kterého můžeme čerpat energii i inspiraci. Procítíme si spojení se zemí. Stabilitu. Pocit bezpečí. Důvěru – v sebe i v samotný život, který nám nepřekládá nic, co bychom nedokázali zvládnout. I když někdy je to pěkný fičák…

Budeme se smát. Smích léčí a uvolňuje. Vnáší světlo a lehkost do všech životních situací, jen je potřeba si na něj zvyknout a usmát se právě ve chvíli, kdy nám do smíchu vůbec není…

Vyzkoušíme vizualizaci aury a práci s vlastní energií.

Čeká nás spousta technik na zvládání stresu – mantra ÓM, střídavý harmonizační dech, meditace usmívajících se jater, F/O držení, technika 10 vteřin atd. Postupně projdeme všechny, které v různých situacích používám a vy si pak vyberete tu, která je Vám nejbližší a u které Vaše mysl nebude odporovat.

Uvědomíme si a procítíme sílu vděčnosti. Jak mocný a úžasný účinek má prosté poděkování a ocenění.

Znovu mrkneme i na nestěžovací výzvu. V prosinci to bude rok, co se jí denně věnuji a nasdílím zkušenosti.


Těším se na Vás a přeji klidné podzimní dny.