Jak o sebe pečovat tady a teď – praxe pro podporu těla, mysli i imunity

Datum: 22. 3. 2021
Čas: 0:00 - 0:00
Místo konání: online

Naše tělo je neuvěřitelné silné a mocné. Pokud si to dovolíme a naučíme se mu naslouchat, místo toho, abychom ho ignorovali nebo neustále přetěžovali, otvíráme pomyslné dveře do nového světa netušených možností. Které jsou tak jednoduché, a přitom tak mocné, až se tomu klasická mysl zvyklá na předpisy, léky a prognózy lékařů, zdráhá uvěřit.

Snížená funkce štítné žlázy, žaludeční neuróza, ekzémy, dlouhodobé potíže s trávením, bolesti krční páteře a zad… to byli moji hlavní učitelé v procesu změny, díky kterým teď můžu s Vámi sdílet to, co považuju za nejúčinnější medicínu pro celkové a dlouhodobé zlepšení fyzického i duševního zdraví.

Samozřejmě každý jsme jiný a není možné aplikovat stejné postupy na každého. Ale přesto jsou tady i společní jmenovatelé a kvality, které ovlivňují život nás všech. A právě o těch budeme mluvit. Vyberete si techniky a postupy, které s Vámi souzní tak, abyste je mohli zařadit do své pravidelné praxe a začít tak o sebe jednoduše a současně velmi účinně pečovat.

Na co se můžete těšit

Dozvíte se o kombinaci jednoduchých dechových technik a způsobů dýchání, které ve spojení s vědomou pozorností a vnímáním těla mají obrovský vliv na procesy a systémy v těle i na to, jak se cítíme. Využíváme přirozených uzdravovacích a regeneračních schopností našeho těla. 

Ukážeme si jednoduché očistné a detoxikační techniky, které pomáhají odlehčit našemu tělu i mysli a současně podporují trávení a metabolismus

Podíváme se podrobněji na to, co s naším tělem a myslí provádí režim „autopilot“, kdy jsme v zajetí svých často destruktivních zvyků a jak se učit přepínat z autopilota do pozice toho, kdo si je si sám sebe vědom.

Budeme si povídat o tom, jak se pravidelně propojovat s tělem a naslouchat mu. Jak cítit jeho jemné signály dřív, než se projeví jako nemoc nebo úraz, který nás zastaví. 

Pronikneme do tajů meditace. Příznivé účinky meditace jsou holistické, týkají se zároveň těla i mysli. Meditace zaměřené na dech, zpomalují tep i dech, snižují krevní tlak a uvolňují svalové napětí. Výrazně posilují imunitu i kardiovaskulární systém. Všechny systémy v těle, bez výjimky jsou meditací ovlivněny. 

Závěrečná tečka pro zpestření – alkohol, káva, čokoláda a spol – jak k nim přistupovat, nebo spíš, jak k nim přistupuju já a co jsem po letech různých extrémismů zjistila:-)

Většina technik a praktik, které budu sdílet, nevyžadují nic speciálního (výjimkou je konvička na proplachování nosu:-). Všechno, co potřebujeme máme k dispozici teď a tady. My to jen budeme objevovat a zjišťovat, jak si s tím vším hrát a tuto praxi si užít.

Bude prostor pro dotazy i sdílení.


Příspěvky za webinář jsou dobrovolné, stejně jako u lekcí jógy. Číslo účtu, pokud chcete přispět 115-5497790257/0100

Přihlašte se přes kontaktní formulář nebo mi rovnou napište e-mail s předmětem „přihláška webinář 22.3.“

Pošlu Vám odkaz, přes který se na webinář přihlásíte. Akce bude probíhat přes aplikaci Zoom – podrobnější návod k jejímu použití najdete tady. Nainstalovat aplikaci můžete zde https://www.zoom.us/signup. Pokud budete potřebovat pomoct s registrací či přihlášením, ozvěte se prosím včas před začátkem akce.