Dýchejte! Funguje to a je to zdarma.

Datum: 22. 9. 2021

Čas: 18.00 - 20.00

Místo konání: Sportovní hala Podolí u Brna

První ze série workshopů bdělé pozornosti.

Proč workshopy bdělé pozornosti? 

Protože buď pracujete s myslí vy, nebo ona pracuje s vámi. 

Jak to vypadá, když s vámi pracuje (zametá) mysl? A jak to může být jiné, když převezmete pomyslné otěže a využijete sílu dechu? 

Praxe, techniky i postupy jsou jednoduše použitelné v každodenních situacích. 

Nepotřebujete k nim nic jiného, než sami sebe a ochotu změnit úhel pohledu i svoje návyky.  

A otevřít se možnosti, že bdělá pozornost je lepší, než čokoláda:-) A zároveň, při prohlubování praxe bdělé laskavé pozornosti, není potřeba si tu čokoládu odříkat.

Co vás čeká na první akci? 

 • Jednoduše dech. Naučíte se dech vnímat a využívat ho v každodenní praxi. 
 • Zjistíte, že je možné se alespoň částečně uvolnit i v nekomfortu a stresu.
 • Uvědomíte si, nebo alespoň připustíte, že to, jak se cítíte není závislé na vnějším okolnostech, ale z velké části na tom, jak dýcháte, čemu věnujete pozornost a jak se sebou zacházíte.

Co naopak neočekávejte? 

 • Nejde o žádnou instantní metodu alá růžový prášek, který spolknete a celý svět bude růžový taky. Na workshopu dostanete tipy, jak se sebou a s dechem pracovat. Ujasníte si svoje “proč” a smysl toho, proč se do bdělé pozornosti pouštět. Samotná akce a činy už budou na vás.  

Váháte, jestli chcete investovat svůj čas a na workshop přijítMožná se tady najdete.. 

 • Něco vás bolí – záda, krk, trapéz, lopatky, páteř, hlava… 
 • Víte, že jste ve stresu a chtěli byste s tím něco dělat. Ale používáte výmluvu “nemám čas”. 
 • Jste akční, milujete výkony a rychlost, nesnášíte čekání a když něco trvá, jste nervózní. Cože, někde sedět a dýchat?? Ani náhodou! To je ztráta času. Pro vás je to velká výzva, ale výzvy přece milujete ne?  
 • Láká vás představa práce s myslí a pozorností, ale nevíte jak začít. Nějaké základy teorie tam jsou, ale ta praxe.. 
 • Chcete se naučit vědomě „vypínat hlavu“, zklidnit se a uvolnit. Možná špatně spíte a usínáte, býváte unavení a podráždění. Zdá se vám, že se často děje něco mimo vaši kontrolu. 
 • Nemůžete přestat myslet a štve vás to. Cyklíte se ve stejných problémech a emocích a často jste vytočení do vrtule. A nebo se cítíte jako chudák a oběť okolností a ke změně postrádáte sílu a energii. 
 • Rádi byste zlepšili svoji tělesnou i duševní kondici. Praxe dechu a bdělé pozornosti má totiž vliv nejen na fungování imunitního, nervového, endokrinního systému, ale dotýká se komplexně propojení těla a mysli. 
 • Víte, že existují jakési synapse v mozku a že mozek je neuroplastický a je možné ho přetvářet. Tyto možnosti vás fascinují, ale přesně nevíte, jak na to.. 
 • Odrazuje vás (tedy vaši mysl odrazuje) jednoduchost dýchání. Přece kdyby to zabíralo, dýchal by takhle každý ne? No ano! Otázka je, proč to spousta lidí ještě nedělá. Přijďte si to otestovat 

Kapacita je omezena na 15 účastníků.

Cena: 350,-

S sebou si vezměte podložku a pohodlné oblečení.

Na akci se prosím přihlašte přes kontaktní formulář. Vaše přihlášení považuju za závazné. Pokud se z akce odhlásíte později, než 2 dny před začátkem akce, dovoluju si nárokovat 50% z ceny nebo za sebe můžete poslat náhradníka.

V autě mám 3 volná místa a můžu vzít ze Šlapanic spolujezdce, stačí se ozvat.