Laskavé dny pro ženy s Jógou pro duši

Začátek: 31. 3. 2022
Konec: 3. 4. 2022
Čas: 0:00 - 0:00
Místo konání: Kubasova chalupa

Pro všechny, které chtějí sobě i svému tělu věnovat péči ve formě vědomé pozornosti, dechu, léčivého zvuku, pohybu a odpočinku. Bez ohledu na to, jestli jste jógová začátečnice, nebo zkušená jogínka.

Změna – místo obličejové jógy bude součástí programu harmonizace a léčení tibetskými mísami se Sašou Hellen Datlíkem


Co se bude dít?

Užijete si lekce emoční i klasické jógy a jóga nidru (jógový spánek) vedené meditace a relaxace s voňavými olejíčky Maat, harmonizaci a léčení tibetskými mísami, tanec, praxi bdělé pozornosti, výklad Osho Zen tarotu, hravost, tvoření a prosté bytí.


Naše hlavní pozornost bude směřovat k tomu, kdo tady pozoruje, cítí a vnímá. Kdo si uvědomuje pocity, emoce i myšlenky. Protože právě tento prostor, tato energie tady zůstává vždy. V nás i kolem nás se dějí změny, ale tento pozorovatel – ten, kdo si uvědomuje – nikam neodchází.
Je to kvalita, o kterou se můžete kdykoli opřít a nachází se ve vašem těle. Svou pravidelnou pozorností začnete dávat hodnotu něčemu, co není vidět, nemůžete si na to sáhnout a přesto je to důležitá součást vás.

Pomocí jógy, dechu, těla a bdělé pozornosti začnete tento prostor i celé tělo více vnímat. Může se ve vás odehrávat cokoli na úrovni emoční, pocitové či mentální. Může to být příjemné i nepříjemné a v obou případech to můžete nechat být takové, jaké to je. Beze snahy se něčeho zbavit, nebo něco udržet.
Tímto způsobem přirozeně a postupně dochází ke zklidňování emocí, strachů a stresu a vy zjišťujete, že v sobě v každém okamžiku máte vše, co potřebujete.

Postupně se prohlubuje vnitřní klid, který není závislý na emocích.


Cílem není zažívat 24/7 nepřetržitý pocit štěstí a blaženosti – i když postupně tento stav bytí zažíváte víc a častěji. Ale dovolit si upřímně cítit a prožívat vše, co je součástí přítomného okamžiku – být k sobě pravdivé.

A aby to pro naši analytickou mysl bylo lépe uchopitelné a uvěřitelné, proložíme praxi i informacemi od Bruce Liptona, Greggra Bradena či Joea Dispenzi, kteří jasně a srozumitelně na základě vlastních zkušeností píší a mluví o „zázracích“, které jsou přístupny nám všem a propojují tak vědu a spiritualitu

Zklidníme mysl i nervový systém pomocí bdělé pozornosti – „uvědomování si“. Protože právě chaotické a negativní myšlenky často způsobují „problémy“, které chce mysl následně řešit, čímž vše ještě zintenzivňuje.

Zjistíte, že je možné se z tohoto myšlenkovo-emočního zacyklení postupně více a více osvobozovat a dopřát si svobodu v prožívání, která se neustále prohlubuje.

Ano, vidím a cítím, co se kolem mě a ve mně děje a zároveň vím, že mám vždy na výběr, jestli se nechám vtáhnout do hry-děje-dramatu, nebo si vytvořím jinou realitu.


Budeme si hrát s vědomým a plným dechem coby nástrojem, který máme vždy k dispozici, a který je velice mocným pomocníkem i transformátorem emocí. Kromě klasického dechu to budou i jógové pranajámy či očistné techniky šatkarmy

Součástí jógové praxe budou i ásány zaměřené na vnímání vnitřního prostoru, oblast srdce, páteře a spojení se zemí. Protože pokud nestojíme pevně nohama na zemi, smete nás i malá vlnka. Zjistíme, o co se opřít a kde se ukotvit nejen v čase velkých změn či turbulencí.

Pročistíme se zvukem a vibrací Tibetských mís se prohrajeme od každičké buňky v našem těle do vesmíru a zpět k našim kořenům. Poléčíme tělo i duši, kdo jak bude potřebovat a nahlédneme do našich záměrů – cesty.

Seznámíme se s Tibetskými mísami, zvonky a činelky. Jak je vnímat a používat. Naučíme se na ně nejen hrát a naslouchat jim a sobě.


Možná si během těchto dní uvědomíte, že můžete vést samy sebe. Že můžete být pomyslnými rodiči všech svých ustrašených nebo vzteklých částí. Že máte schopnost sami sebe utěšit, vést se a podpořit.

V minulosti byli guruové a mistři jistě potřeba, nastává ale doba, kdy jsme vedeni k tomu vést sami sebe.

Další aktivity jako tanec, výklad Osho Zen Tarotu vyplynou na místě. Připravte se na to, že statický program nebude. Vše se bude odvíjet spontánně v přítomnosti:-)


Ve čtvrtek je příjezd od 16.00 hodin, první lekce jógy začíná v 17.30. V neděli končíme mezi 14.00 a 15.00 hodinou.


Kde se to bude dít?

Na velice příjemném místě s dvěma sály, zázemím, včetně ubytování v útulných pokojích – Kubasova chalupa, kterou obklopuje nádherná příroda.

Praxe bude probíhat převážně ve vnitřních prostorách, ale pokud počasí dovolí, půjdeme i ven.

Všechna jídla jsou kombinací vegetariánské a veganské kuchyně. S kuchařem je možné domluvit i upravené jídla dle vašich požadavků, pokud trpíte nějakou intolerancí na potraviny. V takovém případě prosím napište tyto informace do přihlášky.


Přihlášení, cena a storno podmínky

Celková cena osoba/pobyt: 6100,- včetně ubytování, plné penze a programu.

Pro rezervaci místa je potřeba zaplatit zálohu ve výši 3400,- předem na účet 115-5497790257/0100. Doplatek hotovosti 2700,- na místě.

Pokud se odhlásíte:
30 dní před začátkem pobytu, zálohu vracíme v plné výši.
15 dní před začátkem pobytu, zálohu vracíme ve výši 50%.
V případě, že se odhlásíte později, zálohu není možné vrátit, ale můžete za sebe poslat náhradnici, případně se domluvíme individuálně podle aktuálních okolností.

S sebou si vezměte podložku a pohodlné oblečení na jógu, tanec a procházky po okolí.

Pro přihlášení pošlete e-mail nebo vyplňte formulář, do kterého prosím uveďte i svoji adresu (vystavím fakturu za zaplacení zálohy).

V autě mám 3 volná místa pro dopravu ze Šlapanic či Brna. A po přihlášení Vás budeme propojovat do spolujízd, kdo bude mít zájem.


Aktuálně k dispozici 5 volných míst.


Ohlasy na předchozí hýčkací víkendy

Vikend bol super. Paci se mi tvoje postoje, slova, spontannost a hravost. Velmi sa tesim ze som tam bola, ani sekundu som nelutovala. Vsetko je tak ako ma byt. Tvoja joga je pre mna super. Taka pokojna jemna a uvolnujuca na vsetkych urovniach . Si dobra ucitelka, motivatorka a vies super pomenovat pocity a vnutro cloveka, velka empatia z teba isla. Este raz dakujem. Si uzasna bytost a som rada ze som ta spoznala. 

Lucia

Jsem moc ráda, že jsem mohla prožít víkend s Vámi a v tak krásném prostředí. I když nejsem jogínka, tak to vlastně vůbec nevadilo, neboť vše, co se dělo bylo spontánní, intuitivní a hlavně od Srdce. A to, v této náročné době, my všichni potřebujeme – naučit se poslouchat své Srdce a Intuici. Žehnám Tvému poslání, neboť to, co děláš je skutečné poslání přímo od Zdroje. Tím, že s námi vše sdílíš a hovoříš z vlastní zkušenosti, tím více je to pro všechny autentičtější a každá si může z toho najít návod na Štěstí a šťastný Život podle sebe. Děkuji tedy tam nahoru, že jsem Tě mohla poznat a zase se mi potvrzuje, že lidé skutečně již začínají hledat sami sebe a probouzet se…. 

Eva

DĚKUJI TI VELMI PĚKNĚ za překrásný víkend, který byl pro mne plný malých zázraků, nečekaných zážitků, častého smíchu, potřebného cvičení, poklidných relaxací, účinných meditací, spousty zajímavých informací, výtečného jídla, pohodlného ubytování, voňavé přírody, odvázaného tance a hlavně skvělých žen….už teď se těším na zářijový víkend :o)) Velké díky také za to jaká jsi, za tvou inspiraci, za tvou přirozenost, za tvou lidskost a upřímnost….odvahu, sílu…. 

Dana

Obrázek nahoře a uprostřed textu: Unsplash.com