Jesenický jógový retreat

Začátek: 22. 7. 2022

Konec: 24. 7. 2022

Místo konání: Vrbno pod Pradědem Železná 181

Víkend pro ženy. Sdílení, spolubytí, jóga, radost, uvolnění, relaxace a Jeseníky:-)

Kapacita víkendu 5 žen.

Otevřeme se možnosti, že jsme schopny díky sebepoznávání se, postupně víc a víc vést samy sebe. Podpořit se a pečovat o sebe „tady a teď“ v jakékoli situaci.

Dech, tělo, opora a bdělá pozornost – uvědomování si.

Mají velký vliv na to, jak se cítíme. Na fungování našeho fyzického těla, mysli i kvalitu prožívání života. Všechno, co potřebujeme máme neustále u sebe.

Prohloubíme komunikaci se sebou – s naším skutečným a autentickým já. Se srdcem, intuicí, božstvím v nás – jakkoli jste zvyklí toto spojení nazývat. Budeme se ptát, naslouchat si a odpovídat. Jak dýchám? Jak se tvářím? Jak mluvím? Čemu věnuju pozornost? Jak se cítí moje tělo? Co teď skutečně potřebuju? O co se teď můžu opřít? Jaké možnosti tady teď jsou, co teď můžu změnit?


Využijeme sílu i jemnost jógové praxe s aromaterapií, laskavé bdělé pozornosti, meditací, manter, léčivých a uvolňujících účinků jógového spánku i relaxací, oživujícího působení Jesenických hor a lesů.

Procítíme moc a sílu dechu, těla a prostoru srdce. Necháme se jimi vést a vytvoříme atmosféru, kde se každá podle svých možností uvolníme a dovolíme si projevit se. Bez (ná) tlaku.

Záměrem není se vylepšovat, zdokonalovat ani uzdravovat. Pustíme tlak, snahu i veškeré úsilí. Všechno se děje samo. Dovolíme, aby se dělo přesně to, co je součástí přítomného okamžiku. Ponoříme se do vnímání a cítění toho, co je. Bez ohledu na to, jestli to naše mysl onálepkuje jako příjemné či nepříjemné. Dobré nebo špatné. Je možné cítit a prožívat, a zároveň být i tím, kdo pozoruje a uvědomuje si.

Oddáme se umění pomalosti, přítomnosti, plynutí, hravosti, jednoduchosti, jemnosti. A též umění „jen tak bytí“ – opravdového odpočinku. Z tohoto nepodmíněného a uvolněného stavu bytí pramení radost, živost a důvěra bez ohledu na to, co se děje ve vnějším světě. Tvoříme si vlastní realitu, aniž bychom si nasazovaly růžové brýle a ignorovaly to, co se děje kolem nás.

Dovolíme si projevit se, ať už pohybem, slovy nebo činy. Spojíme se s tou autentickou částí nás, která se sem přišla radovat a oslavovat život. Opravdová síla a živo(s)t totiž není v boji, vzdoru a agresi, ale ve schopnosti být se sebou ve spojení, umět se radovat, cítit se „ok“, a hýčkat se, a podpořit i ve chvílích velké nejistoty, vnitřních i vnějších turbulencí.

S sebou si odnesete spolu se zážitky a prožitky i jednoduché a účinné tipy na každodenní praxi nejen na jógové podložce, ale i v běžném životě. Praxe totiž neprobíhá jen v rámci jógy, ale kdekoli a kdykoli:-)

Na místě si navíc můžete dopřát výklad Osho Zen tarotu nebo antistresovou masáž šíje a hlavy – v rámci programu.

V pátek je příjezd od 14.00 hodin, první lekce jógy začíná v 17.30. V neděli končíme mezi 14.00 a 15.00 hodinou. Kdo bude chtít, je možný příjezd už ve čtvrtek večer za stejnou cenu.


KDE SE TO BUDE DÍT?

Na našem krásném soukromém místě s velkou zahradou a terasou v Jeseníkách ve Vrbně pod Pradědem.

Celková cena osoba/víkend: 3 000,- včetně ubytování, kávy/čaje a programu.

Jídlo si budeme vařit samy nebo využijeme okolních restaurací.

K dispozici jsou 2 dvoulůžkové pokoje a jedna postel ve společném prostoru.

Pro rezervaci místa je potřeba zaplatit cenu za celý pobyt 3 000,-

S sebou si vezměte podložku a pohodlné oblečení na jógu, a procházky po okolí.

Pokud se chcete přihlásit, pošlete mi e-mail nebo vyplňte formulář, do kterého prosím uveďte i svoji adresu (vystavím fakturu za zaplacení zálohy).

Aktuálně k dispozici 2 volná místa