Jesenický jógový retreat – sama sobě průvodkyní

Začátek: 23. 7. 2021

Konec: 25. 7. 2021

Místo konání: Vrbno pod Pradědem Železná 181

Víkend pro ženy. Terapie dechem, energií Jeseníků, jógou, smíchem, radostí, laskavou bdělou pozorností a uvolněním.

Kapacita víkendu 5 žen JIŽ OBSAZENA

CO SE BUDE DÍT?

Otevřeme se možnosti, že jsme schopny vést samy sebe. Být průvodkyní sama sobě. Podpořit se a pečovat o sebe „tady a teď“ v jakékoli situaci.

Dech, tělo, opora a bdělá pozornost.

Jsou neustále k dispozici. Naučíme se je vnímat, hrát si s nimi a využívat je v každodenních činnostech a nečinnostech. Proč? Protože mají obrovský vliv na to, jak se cítíme. Na fungování našeho fyzického těla, mysli i kvalitu prožívání života. Všechno, co potřebujeme máme neustále u sebe. Je to tak jednoduché a přitom tak mocné

Prohloubíme komunikaci se sebou – s naším skutečným a autentickým já. Se srdcem, intuicí, božstvím v nás – jakkoli jste zvyklí toto spojení nazývat. Budeme se ptát, naslouchat si a odpovídat. Jak dýchám? Jak se tvářím? Jak mluvím? Čemu věnuju pozornost? Jak se cítí moje tělo? Co teď skutečně potřebuju? O co se teď můžu opřít? Jaké možnosti tady teď jsou, co teď můžu změnit?


Využijeme sílu i jemnost jógové praxe s aromaterapií, laskavé bdělé pozornosti, meditací, manter, léčivých a uvolňujících účinků jógového spánku i relaxací, oživujícího působení Jesenických hor a lesů.

Procítíme obrovskou moc a sílu dechu, těla a prostoru srdce. Necháme se jimi vést a vytvoříme atmosféru, kde se každá podle svých možností uvolníme a dovolíme si projevit se. Bez (ná) tlaku.

Záměrem není se vylepšovat, zdokonalovat ani uzdravovat. Pustíme tlak, snahu i veškeré úsilí. Všechno se děje samo. Dovolíme, aby se dělo přesně to, co je součástí přítomného okamžiku. Ponoříme se do vnímání a cítění toho, co je. Bez ohledu na to, jestli to naše mysl onálepkuje jako příjemné či nepříjemné. Dobré nebo špatné. Současně budeme kultivovat kvalitu pozorovatele a nadhled. Je možné cítit a prožívat, a zároveň být i tím, kdo pozoruje a uvědomuje si.

Oddáme se umění pomalosti, přítomnosti, plynutí, hravosti, jednoduchosti, jemnosti. A též umění „jen tak bytí“ a „neutrality“ – opravdového odpočinku. Z tohoto nepodmíněného a uvolněného stavu bytí pramení radost, živost a důvěra bez ohledu na to, co se děje ve vnějším světě. Tvoříme si vlastní realitu, aniž bychom si nasazovaly růžové brýle a ignorovaly to, co se děje kolem nás.

Uvědomíme si, že život je ve své podstatě velice jednoduchý. V každé situaci i okamžiku máme k dispozici všechno, co potřebujeme. Vždy je s námi dech, tělo, bdělá pozornost i opora.

Dovolíme si projevit se, ať už pohybem, slovy nebo činy. Spojíme se s tou autentickou částí nás, která se sem přišla radovat a oslavovat život. Opravdová síla a živo(s)t totiž není v boji, vzdoru a agresi, ale ve schopnosti být se sebou ve spojení, umět se radovat, cítit se „ok“, a hýčkat se, a podpořit i ve chvílích velké nejistoty, vnitřních i vnějších turbulencí.

S sebou si odnesete spolu se zážitky a prožitky i jednoduché a účinné tipy na každodenní praxi nejen na jógové podložce, ale i v běžném životě. Praxe totiž neprobíhá jen v rámci jógy, ale kdekoli a kdykoli:-)

Na místě si navíc můžete dopřát výklad Osho Zen tarotu nebo antistresovou masáž šíje a hlavy – v rámci programu.

V pátek je příjezd od 14.00 hodin, první lekce jógy začíná v 17.30. V neděli končíme mezi 14.00 a 15.00 hodinou.


KDE SE TO BUDE DÍT?

Na našem krásném soukromém místě s velkou zahradou a terasou v Jeseníkách ve Vrbně pod Pradědem.

Celková cena osoba/víkend: 2500,- včetně ubytování, snídaně a programu

K dispozici jsou 2 dvoulůžkové pokoje a jedna postel ve společném prostoru.

Pro rezervaci místa je potřeba zaplatit cenu za celý pobyt 2500,-

S sebou si vezměte podložku a pohodlné oblečení na jógu, a procházky po okolí.

Pokud se chcete přihlásit, pošlete mi e-mail nebo vyplňte formulář, do kterého prosím uveďte i svoji adresu (vystavím fakturu za zaplacení zálohy).

Přihlášky prosím posílejte nejpozději do 13.6.

OHLASY NA PŘEDCHOZÍ HÝČKACÍ VÍKENDY

Vikend bol super. Paci se mi tvoje postoje, slova, spontannost a hravost. Velmi sa tesim ze som tam bola, ani sekundu som nelutovala. Vsetko je tak ako ma byt. Tvoja joga je pre mna super. Taka pokojna jemna a uvolnujuca na vsetkych urovniach . Si dobra ucitelka, motivatorka a vies super pomenovat pocity a vnutro cloveka, velka empatia z teba isla. Este raz dakujem. Si uzasna bytost a som rada ze som ta spoznala. 

Lucia

Jsem moc ráda, že jsem mohla prožít víkend s Vámi a v tak krásném prostředí. I když nejsem jogínka, tak to vlastně vůbec nevadilo, neboť vše, co se dělo bylo spontánní, intuitivní a hlavně od Srdce. A to, v této náročné době, my všichni potřebujeme – naučit se poslouchat své Srdce a Intuici. Žehnám Tvému poslání, neboť to, co děláš je skutečné poslání přímo od Zdroje. Tím, že s námi vše sdílíš a hovoříš z vlastní zkušenosti, tím více je to pro všechny autentičtější a každá si může z toho najít návod na Štěstí a šťastný Život podle sebe. Děkuji tedy tam nahoru, že jsem Tě mohla poznat a zase se mi potvrzuje, že lidé skutečně již začínají hledat sami sebe a probouzet se…. 

Eva

DĚKUJI TI VELMI PĚKNĚ za překrásný víkend, který byl pro mne plný malých zázraků, nečekaných zážitků, častého smíchu, potřebného cvičení, poklidných relaxací, účinných meditací, spousty zajímavých informací, výtečného jídla, pohodlného ubytování, voňavé přírody, odvázaného tance a hlavně skvělých žen….už teď se těším na zářijový víkend :o)) Velké díky také za to jaká jsi, za tvou inspiraci, za tvou přirozenost, za tvou lidskost a upřímnost….odvahu, sílu…. 

Dana